SLAVNOSTI DĚČÍN 1995 - 2019 - KVĚTEN V DĚČÍNĚ

HUDEBNÍ FESTIVAL, HISTORICKÉ TRHY A VELKOLEPÝ OHŇOSTROJ. DOZVĚDĚT SE VÍCE...

Čtvrtek Únor 27, 2020

image slide 1

Slavnosti 2019 - 10.5. - 26.5.2019
Příjemně strávený květen plný akcí v Děčíně...

image slide 2

10.5. - 11.5.2019 Hudební festival Labe - LabeFest
BEN CRISTOVAO, OLYMPIC, NO NAME, RYBIČKY 48, VYPSANÁ FIXA A DALŠÍ
SLAVNOSTI 2019

Festival pouličního divadla – Memoriál Pavla Jarolíma a Den plný her, to jsou akce, které nabídne třetí a již poslední víkend letošních městských slavností.

Festival pouličního divadla se již loni přenesl z Podmokel na pravý břeh Labe do Křížové ulice. A příjemná atmosféra podzámčí nebude na festivalu chybět ani letos v sobotu 25. května. Program plný divadla a hudby začíná v 10,30 h pohádkou divadla LiDi Litoměřice Čert to nemá nikdy lehké a završí jej ve 20,30 h koncert herce a písničkáře Jiřího Schmitzera.

Na neděli 26. května od 10 h pak Dům dětí a mládeže na hřišti na Starém Městě připravil akci Den plný her. Děti se mohou těšit například na skákací hrad, malování na obličej či koně. Na obě akce je vstup zdarma.

Víkend 18. a 19. května bude v Děčíně patřit znovu městským slavnostem. I tentokrát se návštěvníci mohou těšit na pestrý program. Na své si přijdou všichni: rodiny s dětmi i senioři.

Sobota 18.5. 2019
V sobotu ráno začne v 9 hodin na zámku Historický trh májový. Letošní ročník láká nejen na stánky se zajímavým zbožím, řemesly, dobrým jídlem, ale také na pestrý kulturní program v krásném prostředí areálu děčínského zámku.
Letošní ročník historického trhu bude stylizován do období pozdního středověku, kdy Děčínu vládl Zikmund z Vartenberka, nazývaný někdy též „Černý rytíř“. Jak naznačuje již jeho přezdívka, neštítil se žádné zrady, úskoku či násilného skutku, aby rozšířil svůj majetek. Jeho dobrodružný život byl plný bitev, šarvátek, loupežných přepadů a převlékání kabátu. O středověku se mimo jiné říká, že byl temný, ale bylo tomu tak doopravdy? Uměli se lidé v 15. století také bavit, smát se a tancovat? Přesvědčíme se. Návštěvníky čekají rytířské souboje či divácky oblíbené scénky s historickým podtextem, krásné dámy, alchymista, kouzelník, pohádka, provazochodkyně, živí koně, hudebníci, tanečníci, kejklíři. Zpestřením letošního programu je i živoucí drak... Pro děti je připravena nová hra Cesta malého dobrodruha, během níž propátrají nejedno zákoutí zámeckého areálu. Atmosféru trhů tradičně doplní desítky stánků s občerstvením a stylovým zbožím.
Po oba dva dny bude také v jižních zahradách a v Knihovním sále zámku možnost prohlédnout si soutěžní práce 48. ročníku Mistrovství floristů České republiky Děčínská kotva, která je v rámci trhů přístupná zdarma. Letošní téma tradiční soutěže zní „Snová“.
Základní vstupné na trhy je 50 korun, děti nad 110 cm a senioři nad 65 let platí 20 korun. Držitelé průkazů ZTP a děti do 110 cm mají vstup zdarma. Vstupenka platí pro oba dny.
Smetanovo nábřeží bude v sobotu od 10 do 17 hodin patřit další tradiční akci: konat se tu bude Mladé Labe. Návštěvníci uvidí prezentaci volnočasových aktivit pro děti, mládež a dospělé. Na pódiu se představí zájmové útvary Domu dětí a mládeže Děčín a další účinkující. Pro děti bude připraven třetí ročník tematického stanu DDM.
Kdo má rád auta, měl vyrazit na Masarykovo náměstí, kde proběhne Jízda na pohodu, a to od půl desáté do 16 hodin. Jedná se o šestý ročník přehlídky a soutěže historických aut, vstupné je zdarma.
Na parkoviště u knihovny se můžete naopak těšit na sportovní zážitek, konat se tu bude 24. ročník streetballového turnaje, na tuto prestižní akci dorazí desítky týmů. Začíná se ve 14 hodin.
Kdo se rád napije dobrého vína, může mezi 14 a 21 hodinou zajít na největší degustaci sektů a růžových vín v Česku pod názvem Den v růžovém. Vstupné je 250 korun. Akce se koná v Křížové ulici.
V sobotu se v Děčíně také koná Avon pochod (charitativní akce za zdravá prsa), který sice není součástí městských slavností, nicméně částečně omezí dopravu ve městě. Sraz účastníků je ve 13 hodin před hlavním vlakovým nádražím, ve 14 hodin průvod vyjde a půjde po nábřeží, přes Tyršův most do Křížové ulice, kde cca v půl třetí skončí. V případě hezkého počasí se zájemci přesunou na Mariánskou louku na piknik.

Neděle 19.5.2019
V neděli bude pokračovat Historický trh májový na zámku, a to od 10 do 17 hodin. Kdo si koupí vstupenku v sobotu, platí mu také na neděli. Pokračuje i výstava Děčínské kotvy.
Smetanovo nábřeží bude odpoledne patřit seniorům, konat se bude Den nejen pro seniory, vstupné je zdarma. Ve 14 hodin zazpívá Dětský pěvecký sbor Kvítek, pokračovat budou další kapely, konec je plánován na 18 hodinu.Městské slavnosti 2019

Smetanovo nábřeží v Děčíně opět ožije hudbou

10.5. Slavnostní ohňostroj

Letošní ohňostroj v Děčíně bude ve znamení Hvězdných válek. Desetiminutová show ponese název „Hvězdné války – Nové naděje“.

Podmanivá filmová hudba skladatele Johna Wiliamse potěší změnami poloh, tempa a atmosféry. Použito bude celkem pět skladeb, návštěvníci se mohou těšit například na slavnou úvodní melodii. Ukázku si poslechněte v odkazu

https://www.youtube.com/watch?v=_D0ZQPqeJkk&fbclid=IwAR0J-agYp__ddbyOIdlx9cTw0Z6UE_VJ9wRAffMIknEjpLc3OqoCOMxz4Dg

Sochaři Děčínu - program

Městské slavnosti v Děčíně startují v pátek 10. května – a i letos se mají návštěvníci na co těšit. První víkend slavností bude doslova nabitý programem, chybět nebude ani unikátní adrenalinová show.

Pátek 10. května

Tradiční ohňostroj, na nějž se do Děčína sjíždějí lidé z celého okolí, tentokrát podbarví hudba z filmových Hvězdných válek. Hudební skladatel John Williams za ni získal Oscara. Ohňostroj doprovodí celkem pět různých skladeb z filmu, mezi nimi nebude chybět motiv princezny či zlověstná hudba Impéria.
„Výběr ohňostrojných efektů je úzce spjat s hudebním podkladem, který je charakterizován neustálými změnami poloh, tempa a především atmosféry, se kterou je úkolem splynout, potvrdit ale i přidat další dimenzi,“ uvedl Jaroslav Štolba ze společnosti Flash Barrandov Speciální efekty, která ohňostroj pro Děčín zajistí. Ohňostroj začne ve 22 hodin.   
Hudební festival LABEFEST odstartuje ale již v 19 hodin, areál se návštěvníkům otevře dokonce o hodinu dříve. Jako první se představí vítězové soutěže LABEFEST TALENT, které vybrala odborná porota. Jsou to kapely Vivian a The Remedy. V pátek je budou následovat skupiny Vypsaná Fixa a slovenští No Name. Děti do 150 cm, senioři nad 65 let a držitelé průkazů ZTP/P mají na festival vstup zdarma.

Sobota 11. května
Již v deset hodin startuje ADRENALIN CHALLENGE, a to týmový závod, pro účastníky od 18 let.
„Týmy startují najednou, tedy všichni tři účastníci a absolvují všech šest disciplín, pořadí v týmu si určíte sami. Nejde o závod, ale o to si tuto jedinečnou akci ve skvělé atmosféře užít, můžete si navzájem pomáhat, hecovat se a patřičně si vychutnat své výkony. Po ukončení obdržíte certifikát o absolvování všech disciplín, pakliže se sami nerozhodnete některou z nějakého důvodu vynechat,“ uvádějí organizátoři.
Mezi Pastýřskou stěnou a zámkem bude také opět natažené lano, po kterém se odvážlivci mohou „projet“ nad Labským kaňonem.
Herec a zpěvák Vojta Kotek, který v sobotu zazpívá na LABEFESTU přislíbil, že si jízdu vyzkouší.
„To musím dát i se slaněním,“ těší se na svůj adrenalinový zážitek Vojta.
Celá rodina se v sobotu odpoledne zabaví na Mariánské louce při Běláskovém klání, kde na děti čekají stanoviště s různými úkoly a také tvořením pro celou rodinu. Začíná se ve 14 hodin, konec je naplánován na 17 hodinu. Zábavné odpoledne nese název Letem světem s Běláskem.
Mariánská louka bude v sobotu patřit také sochařům. Ti budou ze dřeva tvořit od 14 hodin, letošním tématem jejich prací je 70 let Zoologické zahrady Děčín.
V sobotu od 12:15 hodin pokračuje druhým dnem také LABEFEST, fanouškům zazpívá děčínská rodačka Sabina Křováková, Ben Cristovao, Imodium, Th!s s již zmíněným Vojtou Kotkem, a také legendární Olympic. Celý Labefest 2019 zakončí svojí velkolepou show kapela Rybičky 48, která v těchto dnech spustila předprodej na svůj koncert v největší české hale, pražské O2 areně.

Neděle 12. května

Oblíbená akce – Adrenalin Challenge – nabídne v neděli závody ve dvou kategoriích: RACE a KIDS. Závody startují v 10 hodin.
Extrémní závod RACE nabídne závodníkům mimo jiné přeplavání Labe, zdolání via ferrate, horské kolo, Extreme Travers, slanění ze zámku, běh a další disciplíny.
Adrenalinová výzva prověří v závodě KIDS také děti ve věku 3 – 15 let, a to v orientačním běhu, mini traversu, „opičí“ dráze, dovednostních soutěžích apod. Registrované děti obdrží při prezentaci tričko Adrenalin Challenge Kids a malý dárek, po absolvování pěknou placku na krk. Důležitá informace: Via Ferrata bude v o víkendu kvůli závodům zcela uzavřena pro veřejnost, a to po oba dva dny.
Adrenalin Challenge bude v neděli již potřetí v řadě obohacen o exhibici světového rekordmana ve slackline Dannyho Menšíka. Letos navíc bude jeho show okořeněna o soustředění dalších slacklinerů a některé prvky a věci si bude moct vyzkoušet i veřejnost.
Dannymu se již dvakrát v řadě – i přes náročné podmínky a nepřízeň počasí – podařilo na první pokus přejít nejdelší highline v České republice, navíc uprostřed města, dlouhou 260 metrů z Pastýřské stěny až do věže děčínského zámku. Tímto výkonem navíc Danny stanovil nový český rekord.
Jak bylo avizováno, letos nepůjde „jen“ o show tohohle mladého sympaťáka, ale jak sám prozradil, dorazí s ním tři nebo čtyři další slacklineři, kteří si v Děčíně udělají soustředění. Přes den bude tato partička na lajně trénovat, než dojde k oficiálnímu přechodu z „Pastýřáku“ na zámek. Jednou z této ekipy bude Anče Kuchařová, dle Dannyho slov nejlepší česká slacklinerka.
Neděle bude na Mariánské louce patřit druhý den také sochařům, ti svá díla ze dřeva budou tvořit od 10 do 20 hodin.


Vojta Kotek  přislíbil, že se stane účastníkem Adrenalin Challenge a přeletí na laně z protější skály řeku Labe. „To musím dát i se slaněním,“ těší se na svůj adrenalinový zážitek Vojta. Jeden z nejkrásnějších festivalových areálů na břehu řeky Labe už viděl z ptačí perspektivy Kuba Ryba z kapely Rybičky 48, Pekař nebo bratranec Tomáše Kluse Jonáš, který Tomáše statečně zastoupil loni. 

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>
Strana 1 z 4

KALENDÁŘ SLAVNOSTÍ 2019

Žádné události

LABEFEST 2019 - POZVÁNKA

NÁHODNĚ Z FOTOGALERIE

a