SLAVNOSTI DĚČÍN 1995 - 2018 - KVĚTEN V DĚČÍNĚ

HUDEBNÍ FESTIVAL, HISTORICKÉ TRHY A VELKOLEPÝ OHŇOSTROJ. DOZVĚDĚT SE VÍCE...

Sobota Únor 16, 2019

DRUHÝ VÍKEND SLAVNOSTÍ BUDE VE ZNAMENÍ NEJEN HISTORICKÝCH TRHŮ

Napsal(a) 

Slavnosti Děčín 2015 budou pokračovat i následující víkend a opět je připraveno mnoho akcí po dobu všech tří dnů. Dominovat budou samozřejmě Historické trhy májové, ale i další akce určitě budou stát za návštěvu. Nejstarší streetballový turnaj v ČR, který svou pouť začal již před 20 lety právě v Děčíně nebo představení středisek pracující s dětmi na Smetanově nábřeží. A to pořád není vše. V celém článku najdete podrobný program na celý víkend.

 

Pátek 15.5.2015

15.5. - 17.5. MISTROVSTVÍ FLORISTŮ ČR / DĚČÍNSKA KOTVA 2015 - OC PIVOVAR 09:00 - 19:00

Vše začne již v pátek Mistrovstvím floristů ČR / Děčínská kotva 2015. Tentokrát se bude celý víkend odehrávat v prostorách obchodní centra Pivovar. V pátek od 15:30 do 16:30 je pak pro vás připravena floristická show - svatební floristika.

Floral Factory aneb Svatba ve staré továrně. To je téma 44. ročníku floristické soutěže Děčínská kotva, kterou organizuje Libverda - Střední Zahradnická a Zemědělská škola v Děčíně v polovině května: 13. - 14. 5. bude probíhat soutěž floristů a od 15. 5. až do 17. 5. provoní celé Centrum Pivovar výstava z jejich soutěžních kreací a dekorací.


 

SOBOTA 16.5.2015

HISTORICKÉ TRHY MÁJOVÉ - 09:00 - 19:00

Letošní ročník se přesto bude od těch minulých výrazně odlišovat. Zatímco až dosud bylo centrálním prostorem trhů hlavní nádvoří, tentokrát zůstane pro návštěvníky uzavřeno. Důvodem je jeho celková rekonstrukce, která potrvá až do letních měsíců. „Při plánování letošního jarmarku jsme proto museli improvizovat,“ říká ředitelka zámku Iveta Krupičková. „I přes poněkud složité podmínky ovšem návštěvníci na zámku najdou všechno, co dělá historické trhy přitažlivé a lákavé – desítky stánků, ukázky tradičních řemesel, pěvecká, šermířská a taneční vystoupení, kejklíře, divadlo pro děti, doprovodné programy atd.“

Nové bude pouze jejich umístění. Hlavním prostorem se tentokrát stane prostranství před Čajovým pavilonem na jižních zahradách, kde bude umístěno pódium, stánky a historická krčma. Další stánky budou tradičně v Dlouhé jízdě a také na prvním nádvoří. Pěvecká, divadelní a další čísla uvidí návštěvníci i na prvním nádvoří či v Růžové zahradě. Někteří účinkující se navíc nebudou pevně držet jednoho místa, nýbrž budou procházet přímo mezi diváky. A jaká vystoupení z bohatého programu by si návštěvníci neměli nechat ujít? „Těžko vybírat jen jedno, ale já osobně se velmi těším na představení na motivy Třech mušketýrů, které se odehraje v Růžové zahradě,“ říká Iveta Krupičková.

Se změnou prostoru jde ruku v ruce také proměna stylizace. Letošní Historický trh tedy nebude směrován k postavě Černého rytíře Zikmunda z Vartenberka, který by na jižních zahradách působil poněkud anachronicky. Vlády nad trhem se po několika letech znovu chopí hrabě Maxmilián Thun-Hohenstein, jeden z nejdůležitějších majitelů zámku a především stavebník jeho architektonicky nejcennějších částí jako jsou například Dlouhá jízda nebo Růžová zahrada. Všechna vystoupení proto budou situována do období 17. století.

Historický trh májový se koná v sobotu 16. května od 9–19 hod a v neděli 17. května od 10–17 hodin. Vzhledem ke změně dispozice bude kromě tradičních vstupů Dlouhou jízdou a Růžovou zahradou zpřístupněn také vchod do jižních zahrad od řetězové lávky. Výše vstupného se již několik let nemění, zůstává 40 Kč. Děti do 130 cm, důchodci nad 65 let a držitelé průkazů ZTP mají vstup zdarma.


JÍZDA NA POHODU - 09:30 - 16:00

Přehlídka a soutěž historických vozidel
11.00 Start soutěže
16.00 Vyhlášení výsledků soutěže


MLADÉ LABE 2015 - 10:00 - 17:00 - Smetanovo nábřeží

Prezentace zařízení, středisek a organizací pracujících s dětmi a mládeží zejména v oblasti jejich volného času. Velká přehlídka nabídek nejrůznějších možností jak smysluplně trávit volný čas. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program: deskové atrakce, nafukovací a jiné zábavné atrakce, stánky s občerstvením, soutěže, hry a mnohé další.


O POHÁR VĚRY ČÁSLAVSKÉ 10:00 - 17:00 - (GYMNASTICKÁ HALA - RIEGROVA ULICE)

závody talentované mládeže ve sportovní gymnastice


LABSKÝ STREETBALL POHÁR 2015 - 14:00 - 19:00 - PARKOVIŠTĚ U KNIHOVNY

20. ročník legendárního nejstaršího streetballového turnaje v ČR „Labský streetballový pohár“.
V Děčíně v roce 1996 vše začalo. Ukaž, jak se hraje streetball a zajisti si postup do celostátního finále Českého streetballového poháru v Praze. Letos s mezinárodní účastí. Přijďte si užít skvělou retro atmosféru!

 


DĚČÍNSKÉ JARO - 16:00 - 23:59 - KLUB BLACK SHADOW

3. ročník festivalu folkové a příbuzné hudby. Festival pořádá hudební skupina Vomiště, která festivalem oslaví 20. výročí svého vzniku.
Vystoupí:
Poutníci, Míša Leicht, Vomiště, Bodlo, Křáp, Disneyband, Stráníci, Tomáš Berka & Corpus Delicti

Občerstvení muzikantů i návštěvníků po celou dobu akce zajišťují vlastníci klubu, Moto Club Black Shadows. Klub se nachází za hypermarketem Albert v Děčíně 4, Poštovní 9
Vstupné: 150 Kč

 


Jízdy legendární Škodou 706 RTO z roku 1968 ZDARMA ze Zámku do Centra Pivovar a zpět. 16. 5. 2015 od 10.00 hodin do 17.00 hodin.


NEDĚLE 17.5.2015

 

V neděli pokračují slavnosti přehlídkou Děčínská kotva, která bude letos probíhat v prostorách obchodního centra Pivovar. Pokračovat budou také druhým dnem i HISTORICKÉ MÁJOVÉ TRHY a to od 10:00 do 17:00.


 Přečtěno: 13946 x
Martin Strnad

webmaster a správce webových portálu města Děčín | GIS mapové projekty a agendy magistrátu města Děčín

a