SLAVNOSTI DĚČÍN 1995 - 2017 - KVĚTEN V DĚČÍNĚ

HUDEBNÍ FESTIVAL, HISTORICKÉ TRHY A VELKOLEPÝ OHŇOSTROJ. DOZVĚDĚT SE VÍCE...

Pátek Leden 19, 2018

image slide 1

Slavnosti 2017 - 12.5. - 28.5.2017
Příjemně strávený květen plný akcí v Děčíně...

image slide 4

ADRENALIN CHALLENGE 2017 - 13.5.2017
Posuňte své limity na maximum...nově i na Via Ferratě
Historické trhy 20.5 - 21.5.2015
Historické trhy na zámku...
20.5.- 21.5.2015 Děčínská kotva 2017 (ZÁMEK)
Mistrovství republiky floristů České republiky
Markéta Lakomá

Markéta Lakomá

Historický trh májový byl dlouhá léta stylizován do časů gotiky či baroka. Proto se správa děčínského zámku rozhodla představit návštěvníkům trhu další zajímavou osobnost a epochu v dějinách zámku i města. Letos se proto mohou návštěvníci těšit na příběhy z časů sedmileté války. Roli hostitele převezme tentokrát hrabě Jan Josef Thun-Hohenstein, neprávem opomíjená postava děčínské historie. Na rozdíl od svých předků či potomků nezastával žádné významné politické či dvorské funkce a jeho jméno není spojeno s žádnou velkou přestavbou zámku. Přesto si zaslouží pozornost.

 

Husovo náměstí plné herců a divadelní atmosféry si užijete již tuto sobotu. Divadlo a hudba pod širým nebem u kostela sv. Františka z Assisi v Podmoklech pobaví každého návštěvníka. Na parádní divadlo se mohou těšit malí i velcí, od rána až do večera. Letošní pátý ročník festivalu je pro diváky zcela zdarma.  Festival pouličního divadla je momoriál Pavla Jerolíma, známého děčínského herce a režisera.

3. závod  seriálu Českého poháru v Trialu pod ČSC 2016 už se kvapem blíží a my Vám přinášíme kompletní propozice.

Doufejme, že vše dobře dopadne, počasí vyjde a sejdeme se na závod v hojném počtu.

 

Začíná druhý víkend městských slavností, který je opět nabitý zajímavými akcemi. Tradiční Historický trh májový se letos poprvé odehraje v celém areálu zámku, chybět nebude kromě stánků i zajímavý doprovodný program a to po celé dva dny.  Živo bude i na Smetanově nábřeží, které patří celou sobotu dětem a prezentaci jejich volnočasových aktivit.  Odpoledne se sportovci na parkovišti pod knihovnou utkají o Labský streetballový pohár. Ten je letos s mezinárodní účastí. V neděli odpoledne si přijdou na své také senioři. Na nábřeží je pro ně připraven zajímavý kulturní program.

Vážení a drazí!

Zveme Vás na již 3. ročník dřevosochařské show "Sochaři Děčínu16", která již tradičně proběhne na Mariánské louce pod zámkem v Děčíně a jako vždy ve velkém stylu a s bohatým programem!

Naše party Deeper Gusto se v rámci Městských slavností přesune do parádního prostředí Kempu Děčín. Celá akce se bude konat v duchu pikniku a party v jednom. Na místě bude velký oheň s možností opékání, samozřejmostí jsou stánky s občerstvením a nesmí chybět ani stánek Čajovny Ve Vlnách, kde se bude nabízet ten nejlepší čaj, výběrové rumy, vína atd.

Do ohňostoje můžeš čekat pohodový deep a chill, potom to trochu zrychlíme a budeme hrát co nejdýl. Vemte deky, dobrou náladu, přijďte si s náma užít začátek slavností a společně si z toho uděláme jedinečný večer!

V pátek 13. května startují městské slavnosti. Již od rána se můžete zajít podívat na Mariánskou louku, kde začíná sochařské sympozium Sochaři Děčínu 16, na zámek nebo do pivovaru na květinové dekorace floristické soutěže Děčínská kotva. V podvečer si přijďte zatančit do kempu, kde pro vás bude připravena DJ´stage. Rodiny s dětmi se jistě těší na lampionový průvod. Sraz účastníků průvodu je tradičně na Husově náměstí. Večer zakončí ohňostroj s názvem Přímo do srdce. Sobota bude tradičně patřit milovníkům adrenalinu a hudebnímu festivalu Labe, jehož největší hvězdou bude Miro Žbirka a skupina Mandrage. Ani na Mariánské louce se nudit nebudete. Pracovat zde budou sochaři, děti si budou moci vyzkoušet stará řemesla a večer uvidíte fireshow a zahrají vám například Los Pelotudos. V neděli bude pokračovat další závod s pořádnou dávkou adrenalinu, sochaři dokončí svá díla. Po oba dny se pak budete moci projet dvoupatrovým historickým autobusem.

Chceš si zkusit zařezat pod dohledem profíků?!

Natoč video o sobě nebo s tvými výtvory, nahraj na youtube a pošli link na zeď fcb události Sochaři Děčínu 16.

Kdo nasbírá nejvíc lajků, dostane možnost se zúčastnit dřevosochání a zařezat si s ostatnímy umělci. (vlastní nářadí s sebou)

Máš na to?!

Natoč a řezej s námi!

Těšit se na atmosféru plnou emocí, romantiky, humoru i erotiky můžete při sledování ohnivé vizualizace letošního zahajovacího ohňostroje městských slavností. Velkolepá šou vypukne na Smetanově nábřeží 13. května v 21,45. Přijďte se podívat na ohňostroj, který umíme jen my tady v Děčíně.

Naladit se na pořádnou večerní atmosféru můžete již od 18,30 a to na akci DJ´stage. Taneční hudba, občerstvení a Dj Costa a Dj Marcin Gosip vám letos budou hrát v Kempu Děčín pod Novým mostem. Vstupné na tuto parádní taneční zábavu je zdarma.

Hvězdou letošního Hudebního festivalu Labe je Miroslav Žbirka nebo skupina Mandrage. Smetanovo nábřeží se rozezní v rytmu děčínské kapely Los Pelotudos  již v pravé poledne a odstartuje tak tradiční hudební festival. Kompletní program v celém článku.

 

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>
Strana 1 z 2

KALENDÁŘ SLAVNOSTÍ 2017

Žádné události

SLAVNOSTI DĚČÍN

NÁHODNĚ Z FOTOGALERIE

a