SLAVNOSTI DĚČÍN 1995 - 2017 - KVĚTEN V DĚČÍNĚ

HUDEBNÍ FESTIVAL, HISTORICKÉ TRHY A VELKOLEPÝ OHŇOSTROJ. DOZVĚDĚT SE VÍCE...

Čtvrtek Květen 25, 2017
Markéta Lakomá

Markéta Lakomá

Vážení návštěvníci,

letošní, v pořadí již dvacátý třetí, ročník přichází s několika novinkami. Především bude poprvé situován do druhé poloviny 18. století, tedy do časů četných válečných konfl iktů, ale také hravého až frivolního rokoka. Kromě hraběte Thuna a jeho manželky budou našimi průvodci slavné osobnosti, které nám zprostředkují nejrůznější stránky tehdejšího života - udatný generál Laudon, nespoutaný vypravěč dobrodružných příběhů baron Prášil a také velký svůdník Giacomo Casanova.

Šermířská, taneční a hudební čísla jsou opět rozdělena mezi dvě hlavní podia – první naleznete vedle Čajového pavilonu na jižních zahradách, druhé na hlavním nádvoří. Po dvou letech se vrací mistrovství floristů ČR v květinové vazbě Děčínská kotva. Soutěžní práce si můžete prohlédnout na jižních zahradách a v Knihovním sále (vstup z hlavního nádvoří, třetí vchod po levé straně). Začátek a konec letošního trhu poprvé ohlásí zvon nově instalovaný na horní terase jižních zahrad.

Tato akce je zejména prezentací volnočasových aktivit pro děti, mládež i dospělé a tak se návštěvníci mohou těšit nejen na podiová vystoupení, ale také na prezentace organizací, které zejména pro děti zajišťuji naplnění volného času. Účast přislíbila například ZOO Děčín se zvířecím koutkem, Karatédo Steklý, ukázka hasičské techniky, prezentace HC Děčín, loutkové divadlo, Medic DC, airsoft Eagleguns, SHŠ Malchus rytíři a další.

Dům dětí letos připravil své soutěžní disciplíny ve westernovém stylu a kromě přestřelek si budou děti moci vyzkoušet i rodeo býka a je tak určitě na co se těšit. Nebudou chybět ani megabubliny a další drobné doprovodné atrakce nejen pro děti.

Na pódiu se představí zájmové útvary Domu dětí a mládeže Děčín, kapela Jehla, Her Majesty a vystoupí také zpěvačka Claara (ex-Holki). Dále uvidíte karate z Karatédo Steklý, sbor ZŠ Na Stráni, Cinka, pěvecký sbor Cvrčci a také HC Děčín s Medvědí sílou. To celé v moderování Vlasty Vébra.

Celou akci zajišťuje DDM Děčín ve spolupráci se Statutárním městem Děčín za dotační podpory Ústeckého kraje.

Vstupné zdarma.

 

 

 

 

Historický trh májový byl dlouhá léta stylizován do časů gotiky či baroka. Proto se správa děčínského zámku rozhodla představit návštěvníkům trhu další zajímavou osobnost a epochu v dějinách zámku i města. Letos se proto mohou návštěvníci těšit na příběhy z časů sedmileté války. Roli hostitele převezme tentokrát hrabě Jan Josef Thun-Hohenstein, neprávem opomíjená postava děčínské historie. Na rozdíl od svých předků či potomků nezastával žádné významné politické či dvorské funkce a jeho jméno není spojeno s žádnou velkou přestavbou zámku. Přesto si zaslouží pozornost.

 

Husovo náměstí plné herců a divadelní atmosféry si užijete již tuto sobotu. Divadlo a hudba pod širým nebem u kostela sv. Františka z Assisi v Podmoklech pobaví každého návštěvníka. Na parádní divadlo se mohou těšit malí i velcí, od rána až do večera. Letošní pátý ročník festivalu je pro diváky zcela zdarma.  Festival pouličního divadla je momoriál Pavla Jerolíma, známého děčínského herce a režisera.

3. závod  seriálu Českého poháru v Trialu pod ČSC 2016 už se kvapem blíží a my Vám přinášíme kompletní propozice.

Doufejme, že vše dobře dopadne, počasí vyjde a sejdeme se na závod v hojném počtu.

 

Začíná druhý víkend městských slavností, který je opět nabitý zajímavými akcemi. Tradiční Historický trh májový se letos poprvé odehraje v celém areálu zámku, chybět nebude kromě stánků i zajímavý doprovodný program a to po celé dva dny.  Živo bude i na Smetanově nábřeží, které patří celou sobotu dětem a prezentaci jejich volnočasových aktivit.  Odpoledne se sportovci na parkovišti pod knihovnou utkají o Labský streetballový pohár. Ten je letos s mezinárodní účastí. V neděli odpoledne si přijdou na své také senioři. Na nábřeží je pro ně připraven zajímavý kulturní program.

Vážení a drazí!

Zveme Vás na již 3. ročník dřevosochařské show "Sochaři Děčínu16", která již tradičně proběhne na Mariánské louce pod zámkem v Děčíně a jako vždy ve velkém stylu a s bohatým programem!

Naše party Deeper Gusto se v rámci Městských slavností přesune do parádního prostředí Kempu Děčín. Celá akce se bude konat v duchu pikniku a party v jednom. Na místě bude velký oheň s možností opékání, samozřejmostí jsou stánky s občerstvením a nesmí chybět ani stánek Čajovny Ve Vlnách, kde se bude nabízet ten nejlepší čaj, výběrové rumy, vína atd.

Do ohňostoje můžeš čekat pohodový deep a chill, potom to trochu zrychlíme a budeme hrát co nejdýl. Vemte deky, dobrou náladu, přijďte si s náma užít začátek slavností a společně si z toho uděláme jedinečný večer!

V pátek 13. května startují městské slavnosti. Již od rána se můžete zajít podívat na Mariánskou louku, kde začíná sochařské sympozium Sochaři Děčínu 16, na zámek nebo do pivovaru na květinové dekorace floristické soutěže Děčínská kotva. V podvečer si přijďte zatančit do kempu, kde pro vás bude připravena DJ´stage. Rodiny s dětmi se jistě těší na lampionový průvod. Sraz účastníků průvodu je tradičně na Husově náměstí. Večer zakončí ohňostroj s názvem Přímo do srdce. Sobota bude tradičně patřit milovníkům adrenalinu a hudebnímu festivalu Labe, jehož největší hvězdou bude Miro Žbirka a skupina Mandrage. Ani na Mariánské louce se nudit nebudete. Pracovat zde budou sochaři, děti si budou moci vyzkoušet stará řemesla a večer uvidíte fireshow a zahrají vám například Los Pelotudos. V neděli bude pokračovat další závod s pořádnou dávkou adrenalinu, sochaři dokončí svá díla. Po oba dny se pak budete moci projet dvoupatrovým historickým autobusem.

Chceš si zkusit zařezat pod dohledem profíků?!

Natoč video o sobě nebo s tvými výtvory, nahraj na youtube a pošli link na zeď fcb události Sochaři Děčínu 16.

Kdo nasbírá nejvíc lajků, dostane možnost se zúčastnit dřevosochání a zařezat si s ostatnímy umělci. (vlastní nářadí s sebou)

Máš na to?!

Natoč a řezej s námi!

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>
Strana 1 z 2
a